۵ نکته برای داشتن یک عکس پروفایل حرفه‌ای در شبکه‌ اجتماعی

۵ نکته برای داشتن یک عکس پروفایل حرفه‌ای در شبکه‌ اجتماعی
3

در هر سن و موقعیت شغلی که باشید باید بهترین تصویر را از چهره خود نشان دهید. به یاد داشته باشید که تاثیر اولین دیدار مخصوصا به صورت آنلاین بسیار مهم است. عکس پروفایلتان باید حرفه‌ای باشد به گونه‌ای که نمایانگر شخصیت شما و برندتان باشد.

اینکه برای تمام شبکه‌های اجتماعی خود از عکس پروفایل یکسان استفاده کنید می‌تواند ایده خوبی باشد. این کار نه تنها برندتان را تضمین می‌کند بلکه مردم راحت‌تر می‌توانند شما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف شناسایی کنند.

۱- زمینه عکس‌تان باید تمیز و یکنواخت باشد

اگر دقت کرده باشید عکاسان حیات وحش با محو کردن تصویر پس زمینه توجه مخاطب را به جزییات پروانه یا گل که سوژه عکاسی هستند جذب می‌کنند. عکس پروفایل هم باید دارای همین ویژگی باشد پس سعی کنید زمینه عکس‌تان را شلوغ نکنید تا تمرکز اصلی تصویر، روی شما باشد.

۲- بهترین تصویر خود را ارائه دهید

داشتن عکس‌هایی با دوست‌ها و همکاران خیلی خوب است اما عکس پروفایل شما باید منحصر به خودتان باشد. دقت کنید که نباید عکس تعطیلات خود در شمال کشور را به عنوان عکس پروفایل‌تان انتخاب کنید یا شخص دیگری را از کادر حذف کنید. بهترین کار این است که از یک عکاس حرفه‌ای بخواهید یک عکس تک نفره خوب که معرف شخصیت‌تان است از شما بگیرد.

۳- عکس باید تصویری از صورت شما باشد

شاید وسوسه شوید عکس پروفایل‌تان را طوری انتخاب کنید که نشان دهنده علاقه‌مندی شما به یک گروه سیاسی یا ورزشی باشد، اما از آنجایی که این عکس می‌تواند اولین تاثیر را در مخاطبان پروفایل شما داشته باشد، بنابراین انجام این کار بزرگترین اشتباه است. بهترین کار این است که تصویری از صورت خود را در حالی که به دوربین نگاه می‌کنید برای عکس پروفایل خود انتخاب کنید.

۴- شخصیت خود را با انتخاب رنگ مناسب نشان دهید

رنگ، بهترین ابزاری است که به کمک آن می‌توانید شخصیت‌تان را در عکس پروفایل‌تان نشان دهید. به جای انتخاب لباس‌های سفید یا مشکی، سعی کنید لباس‌های‌تان را کمی رنگی‌تر انتخاب کنید. دلایل روانشناسی زیادی برای انجام این کار وجود دارد. می‌توانید از رنگ قرمز برای نشان دادن قدرت استفاده کنید یا محبت را با رنگ صورتی تیره نشان دهید. شما با استفاده از رنگ‌ها در عکس پروفایل خود می‌توانید در ضمیر ناخودآگاه مخاطبان با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

۵- لبخند بزنید

مهم نیست که سازمان شما تا چه حد محافظه کار است یا اینکه می‌خواهید تا چه اندازه حرفه‌ای به نظر برسید، لبخند زدن باعث برقراری ارتباط شما با مخاطبان‌تان می‌شود. همچنین سنتان را کمتر کرده و شما را صمیمی‌تر نشان می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.