اهمیت تولید ویدیو در فضای دیجیتال

اهمیت تولید ویدیو در فضای دیجیتال
0

همه‌ی ما از اینکه جلوی دوربین قرار بگیریم و از خودمان ویدیو تهیه کنیم وحشت داریم. اما افرادی که این کار را انجام داده‌اند، به هیچ عنوان از نتیجه کارشان پشیمان نیستند. حتی گاهی اوقات این ویدیوها را در شبکه‌های اجتماعی نیز منتشر می‌کنند و بعد از مشاهده مزایای آن برایشان سوال پیش می‌آید که چرا زودتر به فکر تهیه محتوای ویدیوی آنلاین نیفتاده‌اند. در ادامه بیشتر به بررسی دلایل اهمیت استفاده از ویدیوهای آنلاین می‌پردازیم.

 

۱- مردم بیشتر با شما آشنا خواهند شد

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا ما انسان‌ها تمایل داریم همیشه به یک شعبه‌ی خاص از بانک مراجعه کنیم؟ یا اینکه ترجیح می‌دهیم مسافت دورتری را طی کرده اما از یک فروشگاه خاص خرید کنیم؟ دلیل چنین کاری این است که می‌دانیم کارمندان آن شعبه یا فروشگاه خاص هر کمکی از دستشان بربیاید برای ما انجام می‌دهند. یا اینکه مطمئن هستیم آن‌ها انسان‌های صادقی هستند و ترجیح می‌دهیم از یک فروشگاه مطمئن خرید کنیم.

ویدیو یکی از بهترین راه‌هایی است که اجازه می‌دهد مردم شما را بشناسند. آن‌ها در ویدیوها صورت شما را می‌بینند، صدایتان را می‌شوند و در چشم‌هایتان خیره می شوند. درواقع تأثیر ویدیو بسیار بیشتر از عکس و متن بوده و به شما اجازه می‌دهد که با بینندگان ارتباط خوبی برقرار کنید. ویدیوهای زنده بهترین نوع ویدیو هستند زیرا کمک می‌کنند در لحظه با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. تولید ویدیو، بعد از ملاقات حضوری در مقام دوم بهترین راه ارتباط با مشتری قرار می‌گیرد.

 

۲- نحوه‌ی کسب‌و‌کار شما را نشان می‌دهد

اگر دقت کرده باشید برنامه‌های تلویزیونی که پشت صحنه کار را نشان می‌دهند از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. این مدل ویدیوها همیشه پرطرفدار هستند و مخاطب را با مراحل ساخت یک محصول آشنا می‌کند. شما هم می‌توانید ویدیوهایی با این فرمت تولید کنید و افرادی که در پشت صحنه تولید محصولتان کار می‌کنند را به مخاطب نشان دهید.

 

۳- مفید بودن برای تبلیغات

اگر می‌خواهید مشتری‌های جدیدی برای محصول خود پیدا کنید باید محتوای خود را با افراد مناسب در میان بگذارید. برای این کار باید ابتدا محتوای ایده‌آل برای مخاطب را شناسایی کنیم و سپس مطمئن شویم که آن‌ها محتوای ما را می‌بینند. اگر انتخاب درستی داشته باشیم، محتوایمان توسط مخاطبان به اشتراک گذاشته خواهد شد. به‌عنوان مثال ویدیوهای آموزشی سایت یوتیوب بسیار محبوب و پرطرفدار هستند. نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد ویدیوهایی که در دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌گیرند، پرطرفدارتر هستند و بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شوند:

  • ویدیوهای پشت صحنه
  • ویدیوهای خنده‌دار
  • ویدیوهای آموزشی
  • ویدیوهای احساسی

 

۴- بالا بردن برند

بالا بردن برند عبارت است از: افزایش میزان آگاهی مردم از محصولات یک برند و افزایش تعامل آن‌ها با برند که درنتیجه برگزاری یک کمپین تبلیغاتی حاصل می‌شود. ویدیوهای تبلیغاتی باعث افزایش میزان ماندگاری نام برند، معرفی محصولات برند و افزایش تمایل مشتری به خرید محصولات می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید مردم شما را شناخته و محصولاتتان را خریداری کنند، ساختن ویدیو  و به اشتراک گذاشتن آن در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک یکی از بهترین راه‌حل‌ها است.

 

۵- رقبای شما نیز ویدیو تولید می‌کنند

به این فکر کنید که اگر رقبایتان این مدل محتوا را تولید می‌کنند پس یعنی چند مرحله از شما جلوتر هستند. مزیت‌هایی را در نظر بگیرید که آن‌ها بیشتر از شما از آن‌ها بهره‌مند هستند. اگر فکر می‌کنید آن‌ها این کار را پیش از شما شروع کرده و اکنون جلوتر از شما هستند، هیچ جای نگرانی نیست. به این فکر کنید که چگونه می‌توانید این کار را به شیوه‌ای متفاوت انجام دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.