آموزش پخش زنده اینستاگرام

آموزش پخش زنده اینستاگرام
2

سرانجام اینستاگرام امکان ویدیوهای پخش زنده اینستاگرام (لایو استوری) را به صورت سراسری برای تمام کاربران فعال کرد.
در این مطلب سعی می‌کنیم در کنار آموزش لایو اینستاگرام تمام زوایای اضافه شدن این قابلیت جدید را بررسی کنیم.

اینستاگرام در اواخر پاییز گذشته به صورت رسمی ویژگی جدید یعنی لایو استوری را معرفی کرد. این معرفی در حالی بود که شرکت فیسبوک در کمتر از یکسال فعالیت ویدیو پخش زنده در پلتفرم اصلی‌ترین محصول این شرکت یعنی فیسبوک توانست به نتایج موفقیت آمیزی دست پیدا کند در حالیکه پیش از این نیز گوگل و توییتر با امکان پخش زنده در یوتیوب و پریسکوپ توانستند کاربران خود را با این ویژگی درگیر کنند.

شرکت فیسبوک برای اولین بار برخلاف گذشته که برای معرفی امکانات جدید محصولاتش به صورت رَندم  کاربران را برای آزمایش انتخاب می‌کرد این بار تصمیم گرفت برای معرفی لایو اینستاگرام ابتدا این ویژگی را برای کاربران ایالات متحده در نوامبر گذشته رونمایی کند سپس به تدریج کاربران بیشتری را درگیر این ویژگی کند تا شب گذشته که به صورت رسمی برای تمام کاربران این ویژگی قابل دسترس شد.این ویژگی برای کاربران و به‌خصوص سلبریتی‌‌ها می‌تواند بسیار مفید و جذاب باشد.

برای استفاده از ویژگی پخش زنده اینستاگرام ابتدا اینستاگرام خود را آپدیت کنید. سپس زمانی که در صفحه‌ی ابتدایی اینستاگرام هستید، روی آیکون دوربین در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید تا به صفحه‌ی دوربین منتقل شوید. پیش از این در این بخش شما می‌توانستید در ۳ حالت Normal, Boomrang و HandsFree فیلم‌برداری کنید. اگر این ویژگی برای شما فعال شده باشد، باید گزینه‌ی جدیدی با عنوان Live اضافه شده باشد تا برای آغاز پخش زنده‌ی ویدیوی خود از آن گزینه استفاده کنید.

آموزش پخش زنده اینستاگرام

اینستاگرام در ابتدا ارتباط شما را با اینترنت بررسی می‌کند و سپس بعد از چند لحظه، پخش زنده‌ی ویدیوی شما را آغاز خواهد کرد. به‌محض آغاز پخش زنده، نوتیفیکیشنی برای فالوورهای شما ارسال خواهد شد و آن‌ها را از پخش زنده‌ی شما باخبر خواهد کرد. کاربران با ورود به لایو استوری شما، علاوه بر دیدن ویدیو، با ارسال کامنت نیز می‌توانند ارتباط را به صورت دوطرفه ادامه دهند. با انتخاب گزینه‌ی سه نقطه در گوشه‌ی تصویر، می‌تواند امکان کامنت گذاشتن را قطع کنید. در بالای صفحه نیز تعداد کاربرانی که در آن لحظه در حال تماشای این لایو ویدیو هستند،به صورت عمومی نمایش داده خواهد شد.

آموزش پخش زنده اینستاگرام

در کنار تعداد بازدیدکنندگان، گزینه‌ای تحت عنوان End وجود دارد که با کلیک روی آن، می‌توانید به این ویدیوی زنده پایان دهید. بعد از پایان، اینستاگرام گزارشی از تعداد افرادی که در طول این پخش زنده شما را تماشا کرده‌اند، نمایش خواهد داد.

همچنین برای استفاده بهتر از لایواستوری اینستاگرام توسط کسب‌وکارها توصیه می‌شود مارکترها و فعالین خوزه دیجیتال مارکتینگ مقاله «۴ راه استفاده از پخش زنده اینستاگرام برای برندها» را مطالعه کنند.

2 نظرات
  1. مزرعه سرسبز

    […] ۱۵ . آموزش پخش زنده اینستاگرام – مدیر سوشال‎سرانجام اینستاگرام امکان ویدیوهای پخش زنده اینستاگرام (لایو استوری) را به صورت سراسری برای تمام کاربران فعال کرد. در این مطلب سعی می‌کنیم در کنار آموزش لایو …  […]

  2. […] آموزش پخش زنده اینستاگرام مدیر سوشال […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.