مشکلات اپ استور با تماس صوتی تلگرام

مشکلات تلگرام در اپ استور بر سر تماس صوتی تلگرام
1

در حالیکه تماس صوتی تلگرام به زودی برای اندروید به صورت رسمی ارائه خواهد شد اما به نظر می‌رسد اپ استور با رمزنگاری تماس صوتی مشکل دارد. تلگرام آذرماه گذشته بود که به صورت رسمی اعلام کرد به زودی تماس صوتی را برای کاربران ارائه خواهد داد اما با گذشت حدود ۴ ماه همچنان این ویژگی به صورت رسمی در دسترس تمام کاربران قرار نگرفته است. اولین تصاویر ارائه شده از تماس صوتی خبر از کیفیت بالای محیط کاربری تلگرام می‌داد.

اولین تصویر تماس صوتی تلگرام
اولین تصویر تماس صوتی تلگرام

همچنین در تصاویر بعدی مشخص شد تلگرام با گامی بلند تصمیم دارد تماس صوتی را برای تمام نسخه‌های خود ارائه دهد.

مشخصات ارتباط تماس صوتی برقرار شده در نسخه دسکتاپ تلگرام
مشخصات ارتباط تماس صوتی برقرار شده در نسخه دسکتاپ تلگرام

سرانجام اواخر اسفندماه بود که تماس صوتی به صورت آزمایشی برای نسخه اندروید اضافه شد. محیط کاریری روان، مصرف پایین حجم دیتا در ارتباط تماس‌ها، تنظیمات مناسب شخصی‌سازی و رمزنگاری ارتباطات مهم‌ترین ویژگی‌هایی بود که در تماس صوتی تلگرام نمود داشت. مشخصات ابتدایی تماس صوتی تلگرام را در «اضافه شدن تماس صوتی در تلگرام» می‌توانید مطالعه کنید.

پس از یک هفته تلگرام با ارائه بروزرسانی جدید تصویر رمز ارتباط تماس صوتی را به ایموجی تغییر داد.

خلاقیت تلگرام در رمزنگاری تماس صوتی
خلاقیت تلگرام در رمزنگاری تماس صوتی

در حالیکه کاربران تلگرام در انتظار ارائه رسمی تماس صوتی بودند پاول دروف مدیرعامل تلگرام امشب در اعتراض به طولانی شدن زمان تائید بروزرسانی جدید تلگرام برای کاربران اپل توییتی منتشر کرد. بنظر می‌رسد اپ استور با نسخه ۳٫۱۸ تلگرام که با تماس صوتی همراه خواهد شد مشکل دارد.

اعتراض مدیرعامل تلگرام به اپل
اعتراض مدیرعامل تلگرام به اپل

از سویی دولت انگلستان به تازگی اعتراضات خود را به پیام رسان واتس اپ به دلیل رمزنگاری ارتباطات اعلام کرده است. این اعتراضات به دنبال حمله تروریستی هفته گذشته لندن زمانی صورت گرفت که ارتباطات این تروریست به دلیل رمزنگاری قابل بررسی نبود.

همچنین امشب تلگرام به صورت رسمی مقاله‌ای را منتشر کرد و در آن عنوان داشت در صورت استفاده تروریستی از ارتباطات سکرت چت تلگرام این ارتباطات به دلیل رمزنگاری قابل بررسی نخواهند بود.

بنظر می‌رسد مشکل اصلی اپ استور با نسخه جدید تلگرام رمزنگاری تماس صوتی است. گفتنی است امکان تغییر پوسته تلگرام که برای نسخه اندروید و دسکتاپ ارائه شده است هنوز اپ استور اجازه ارائه آن برای کاربران اپل را نداده است. حال سئوال اینجاست اگر اپ استور با رمزنگاری تماس صوتی تلگرام مشکل دارد چرا با واتس اپ که الگوریتم رمزنگاری مشابه تلگرام (End-to-End) را دارد مشکلی ندارد؟!

1 نظر
  1. […] مشکلات اپ استور با تماس صوتی تلگرام مدیر سوشال […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.