پیشرفت توییتر در مقابل سواستفاده آنلاین

پیشرفت توییتر در مقابل سواستفاده آنلاین
0

سواستفاده آنلاین یکی از مشکلات اصلی تمام شبکه‌های اجتماعی است. مخصوصا برای توییتر که این روزها با حجم انبوهی از سخنرانی‌های اعتراض آمیز روبه رو بوده است.

هفته گذشته توییتر چند ابزار کاربردی برای کاربران و پروتکل داخلی خود، برای رسیدگی به این مشکل ارائه داده است.

اول از همه اینکه توییتر در حال گسترش ابزار MUTE است. این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد تا نوتیفیکیشن‌های مربوط به یک مکالمه خاص را خاموش کنند. همچنین این ابزار می‌تواند توییت‌های حاوی عبارات کلیدی نژاد پرستانه و ناسزاهایی که کاربر علاقه‌ای به خواندنشان ندارد را به او نشان ندهد.

دوم اینکه توییتر امکان ریپورت کردن فعالیت‌هایی که ارتباط مستقیم با موضوع‌های نفرت انگیز دارند را آسان کرده است، مانند تمسخر مردم بر اساس نژاد، قومیت، ملیت، گرایش جنسی، جنسیت، وابستگی مذهبی، سن، معلولیت یا بیماری. و در آخر توییتر اعلام کرده است که تیم پشتیبانی شرکت خود را از طریق آموزش‌های جدید در رابطه با سواستفاده‌های فرهنگی و تاریخی تقویت کرده است.

این شرکت اعلام کرده است که چون توییتر قابل استفاده برای عموم بوده و مردم به طور لحظه‌ای در حال توییت کردن هستند، بنابراین آن‌ها برای مهار رفتارهای توهین آمیز و ممانعت از سوءاستفاده‌ها با چالش‌هایی رو به رو بوده‌اند و مجبور شده‌اند برای تنظیم مجدد رویکردهای خود چند قدم به عقب بردارند، اما به سرعت متوجه نیازهای اساسی شده‌اند و در حال پیشرفت سریع هستند.
سال گذشته توییتر رفتار و محتوای نفرت انگیز را در سایتش ممنوع کرد. این شرکت گفت که ما با در نظر گرفتن حق آزادی بیان، محتوای اینچنینی را محدود کرده‌ایم. اماا این روزها این شرکت اعلام کرده است که این آپدیت جدید نمی‌تواند این قبیل محتوا را از بین ببرد اما می‌تواند به ساخت فرهنگ حمایت جمعی کمک کند و تاکید کرده است که قصد دارد با احترام به حق آزادی بیان، این فرهنگ سازی را انجام دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.