استفاده از اخبار در شبکه‌ اجتماعی

استفاده از اخبار در شبکه‌های اجتماعی
0

حدود ۸۵ درصد نسل جوان معتقدند که اطلاع داشتن از اخبار جدید بسیار مهم است و قدیمی‌ترها نسل جدید را دلیل اصلی از رونق افتادن روزنامه‌ها می‌دانند. به عبارتی می‌توان گفت مردم امروزه از شبکه اجتماعی برای خواندن اخبار جدید استفاده نمی‌کنند بلکه اخبار خودشان را از طریق آن پخش می‌کنند.

استفاده از شبکه اجتماعی بخشی از زندگی مردم نسل جدید شده است

نسل قدیم برای دریافت اخبار جدید، صبح خود را با خواندن روزنامه آغاز می‌کردند یا ساعت‌ها پای تلویزیون می‌نشستند اما نسل امروزی اخبار جدید را در حال انجام هر فعالیتی که باشند دریافت می‌کنند. آن‌ها این اخبار را از تلگرام، توییتر، اینستاگرام و …. می‌گیرند؛ در طول روز بارها و بارها صفحه‌هات شبکه‌اجتماعی‌شان را چک می‌کنند. شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر ارتباطات هستند و مردم از این طریق از جدیدترین اخبار دوستان و آشنایان خود باخبر می‌شود. به طورمثال ۶۱ درصد مردم امروزه اخبار سیاسی را از طریق فیسبوک دنبال می‌کنند. نیازی نیست که حتما یک سیاستمدار باشید تا بتوانید مورد توجه قرار بگیرید، فقط کافیست پستی که به اشتراک می‌گذارید دارای ارزش خبری باشد، تا شما را تبدیل به یک فرد شناخته شده کند.

مردم با فکر باز به نظرات مخالف گوش می‌دهند

گفته شده است که مردم آمریکا به طور میانگین اخباری که نزدیک به نظر خودشان باشد را ۳۶ برابر بیشتر از اخباری که با آن مخالف باشند دنبال می‌کنند. اغلب مردم دوست ندارد نظرشان را تغییر دهند و از خواندن اطلاعاتی لذت می‌برند که مهر تاییدی بر نظر خودشان است. اما شبکه‌های اجتماعی محلی هستند که شما را با عقیده‌های متفاوتی درگیر می‌کنند که نمونه آن در اکثر نشریات ملی پیدا نمی‌شود.

از میان ۸۳ درصد جمعیتی که با یک نظر مخالف هستند، ۷۳ درصد آن‌ها روی گزینه «اطلاعات بیشتر» برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن موضوع کلیک می‌کنند و این خبر خوبی برای کسانی که شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام را هدف بازاریابی خود قرار می‌دهند. بنابراین مردم نسل جدید به حرف‌های شما گوش خواهند داد و بعد از آن همه چیز به شما بستگی دارد که بتوانید توجهشان را جلب کنید و بخواهید که طبق میل شما رفتار کنند. اغلب مردم امروزه با فکر باز به یک مسئله نگاه می‌کنند و متقاعد کردنشان کار چندان سختی نیست.

مردم اخبار جدید را از افرادی که می‌شناسند دریافت می‌کنند

این روزها مردم ترجیح می‌دهند اخبار را از افرادی که می‌شناسند دریافت کنند. به عبارتی مردم ترجیح می‌دهند به جای اینکه نظر گوینده اخبار را در مورد یک موضوع بدانند، از نظر دوستانشان در مورد یک خبر موثق مطلع شوند.

اگر صاحب کسب و کار هستید می‌توانید از این موضوع به نفع خودتان استفاده کنید. اولین گام این است که حضور پررنگی در شبکه‌های اجتماعی داشته باشید سپس باید از طریق تعامل و پخش محتوای معتبر با مخاطبان‌تان، اعتماد آن‌ها را جلب کنید. اگر از عهده انجام این کار برآیید مردم محتوای شما را به اشتراک می‌گذارند و جمعیت زیادی آن‌ها را می‌خوانند.

پخش خبر به روش‌های قدیمی خیلی وقت است که منسوخ شده است، اگر بتوانید به زبان نسل جدید صحبت کنید، آنگاه هیچ محدودیتی برای پیشرفت شما وجود ندارد.

در این میان مسئله‌ای که بیش از پیش (مخصوصا از زمان انتخابات اخیر ایالات متحده) اهمیت پیدا کرده است اخبار دروغی است که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شوند و برای مقابله با این‌گونه اخبار فیسبوک، در حال بررسی راه‌حل‌هایی است که با تغییر الگورتیم خود از انتشار اخبار دروغ جلوگیری کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.